Představujeme novou vlnu 10 startupů

Představujeme novou vlnu 10 startupů

Vybrali jsme dalších deset inovativních firem, kterým zajistíme profesionální podporu a pomůžeme rozběhnout podnikání. Tentokrát se přihlásilo rekordních 82 zájemců. Mezi úspěšné účastníky akcelerátoru patří zejména firmy, které se zaměřují na usnadňování života pomocí moderních technologií a digitalizace.

Kvůli velkému zájmu o program jsme sestavili hned dvě hodnotící poroty. V nich kromě zástupců bankovní skupiny zasedl i Přemysl Rubeš, investor Presto Ventures, a Michal Bláha, podnikatel a zakladatel portálu Hlídač státu. Společně jsme během celého dne vybrali desítku inovativních projektů, které získají na pět měsíců poradenství a podporu.

„Rád se podílím na inovativních projektech a pokud nestojím u jejich zrodu přímo sám, těší mě pomáhat v rozjezdu ostatním. V porotě jsem měl příležitost vidět mnoho nadějných podnikatelů se spoustou energie. Věřím, že jim účast v akcelerátoru pomůže posunout podnikání správným směrem, rychleji a bez zbytečného zdržování a chyb,” říká Michal Bláha.

„Inovace jsou pro nás způsob, jak uspět v rychle měnícím se světě a nabídnout lidem ty nejlepší služby. Proto podporujeme startupy a pomáháme jim prosadit se na trhu. Spolupráce je přínosná i pro nás. Startupy nás inspirují a pomáhají nám zlepšit nabídku digitálních řešení pro naše zákazníky. Těším se na dalších deset zajímavých projektů,“ říká Michaela Lhotková, výkonná ředitelka pro platební řešení a inovace v ČSOB.

„Digitalizace je jasný trend. I letos se nám přihlásily startupy zaměřené na pokročilou práci s daty, objevují se ale i nová řešení, třeba poplatky za využívání softwaru podle spotřeby nebo řešení pojistných událostí pomocí umělé inteligence. Stále více startupů se zaměřuje na vzdělávání pomocí moderních technologií. Postupně se tak digitalizují i tradiční obory,”  dodává Zuzana Paulovics, lídr Start it @ČSOB.

Účastníci 6.kola:

3DK Technologies – nano-ochrana dotykových ploch proti virům a bakteriím

Lazy Fridays – hlídání mazlíčků, dětí a úklid domácnosti v 21. století

TreeBee – posedy jako forma úžasného kempování

Twigsee – digitalizace mateřských školek

Tangle – samostatná chytrá světla

InstaClaim.ai – revoluce v řešení pojistných událostí

Be Farmer Supporter – platforma na propojení malých farmářů se zákazníky

SalesFit – automatizace datových analýz pro růst menších firem

Paday – placení licencí software podle skutečného používání za jeden den

FlockLock – ušní známky pro hospodářská zvířata, které je chrání a nahradí elektrické ohradníky

 

Gratulujeme a těšíme se na nadcházejících pět měsíců!

Čím právě žijeme

Všechny články

akcelerační program pro tvůj start-up

Přihlaste se do 30.9.2024

Přihlas projekt

Praktické tipy a rady