Nechcete jít do obchodu? Upečte si vlastní chleba podle KváseCZECH

Nechcete jít do obchodu? Upečte si vlastní chleba podle KváseCZECH

Když podnikatel Lubomír Kobéda zakládal svoji firmu KváseCZECH, jejímž hlavním produktem je směs (kváskový balíček) pro přípravu domácího pečiva, netušil, že o jeho zboží bude takový zájem. Brněnská firma, která prošla akcelerátorem Start it @ČSOB, má v posledních dnech s ohledem na obavy z koronaviru dvojnásobnou poptávku.

„Lidé zkrátka nevěří tomu, že pečivo v obchodech je úplně bezpečné, a tak čím dál víc pečou doma. V současné situaci nedokážeme všem doručit naše zboží okamžitě, radíme alespoň přes Instagram s přípravou domácího kvásku, než jim dorazí balíček od nás,“ říká zakladatel Lubomír Kobéda.

V nabídce má firma momentálně čtyři druhy pečiva: Poctivý chléb, Úžasné rohlíky, Celožitný chléb a Černý chléb. Kváskové balíčky distribuuje Zásilkovna, větší objednávky zasílá KváseCZECH také přímo na adresu.

S pečením kváskového chleba začal Lubomír Kobéda už v roce 2012. „Hodně zkušeností jsem získal od své babičky, zanedlouho na to jsem začal dělat kurzy pečení chleba. Na každém kurzu jsem se ptal a pečlivě naslouchal, proč se kváskování nedaří, a postupně vymyslel vlastní řešení. Hodně lidí potřebovalo nějaký startovací balíček, aby mohli začít péct doma, a to mě přivedlo na nápad připravit spící kvásek, který jde doma snadno probudit,“ říká podnikatel a novopečený tatínek. Ukazuje se tedy, že i pečivo může být inovativní.

Pomohl Start it @ČSOB  

Naplno se firma rozjela až po vstupu do akcelerátoru Start it @ČSOB.  „KváseCZECH jsme akcelerovali moc rádi. Jeho zakladatel znal výborně potřeby svých cílových zákazníků a pomohl jim vyřešit největší problém, tedy aby se chleba z kvásku povedl. Vždy přemýšlel nad radami od mentorů a řadu z nich okamžitě uvedl v život a osvědčily se mu. Například zavedl předplatné na kváskové balíčky, ekologické balení, lépe cílí komunikaci na sociálních sítích a systematicky pracuje se zpětnou vazbou svých zákazníků. Ukazuje se, že se trh se firmě v současné době významně rozšířil a dnes dokonce KváseCZECH pomáhá lidem cítit se bezpečněji. Pevně věříme, že KváseCZECH bude umět tuto příležitost využít, “ Zuzana Paulovics, Start it @ČSOB lídr.

Čím právě žijeme

Všechny články

akcelerační program pro tvůj start-up

Přihlaste se do 30.9.2024

Přihlas projekt

Praktické tipy a rady