Jaký byl Start it v roce 2020?

Jaký byl Start it v roce 2020?

Nabízíme vám stručné ohlédnutí za rokem 2020 ve Start itu. Že to byl rok pro všechny výjimečný a plný změn a omezení, není potřeba zdůrazňovat.

V průběhu jarní akcelerace a sbírání přihlášek do dalšího kola, přišel lockdown a my jsme stáli před rozhodnutím, jestli další vlnu odložit a čekat nebo se pokusit přizpůsobit situaci a snažit se pomoct, jak to jen půjde. A protože pracujeme se startupy, naučili jsme se od nich, že je potřeba reagovat rychle a efektivně. ????

Vypsali jsme proto speciální Covid vlnu, kde jsme chtěli podpořit projekty, které jsou schopny fungovat, pomoci, a hlavně měli chuť se přizpůsobit ztíženým podmínkám v podnikání. Uspořádali jsme online Pitch day a přetransformovali program do online verze. Poskytli jsme 4 projektům podporu na míru, konzultace a mentory na dobu 3 měsíců. Boost Space, Confused, Vím o všem i Happenee toho využily naplno a vytěžily z akcelerátoru maximum.

V červnu, když to bylo již možné, jsme uspořádali závěrečné rozloučení s Covidovou i předchozí vlnou společně. Konečně jsme se s některými mohli potkat osobně. ????

V červenci jsme spustili regulérní akceleraci na 5 měsíců, ve které jsme tentokrát akcelerovali rekordních 10 startupů. Po zkušenostech z jara, jsme program přizpůsobili a využívali možnosti online více něž dříve. Šetřili jsme tak čas i startupům, které jsou mimopražské. Přesto si stojíme za tím, že osobní účast je příjemnější a přínosnější, vznikají tam vazby mezi lidmi, předávání zkušeností a rad. To je věc, kterou zatím na online setkáních neumíme tolik přinést.

Po čas roku jsme byli svědky spousty úspěchů, které navzdory celosvětové pandemii nebyli zanedbatelné. Mebsteru se podařilo představit svůj Exoskelet, a hlavně jej začít nabízet klientům. Mnoho našich startupů získalo investici, namátkou například Resistant AI, Commis, Dayswaps, Pointee, Vím o všem a další.

V závěru roku jsme poprvé představili veřejnosti nejlepší a nejzajímavější startupy od začátku spuštění programu Start it na online Demo day, při kterém jsme využili know how Happenee, jednoho z našich startupů. Diváci sami rozhodli o třech vítězích. Byly to Kváseczech, Happenee a Mebster.

Rok 2020 byl velmi intenzivní, a hlavně velmi poučný. Jsme hrdí, že jsme podpořili tolik projektů, ale hlavně na to, jakým způsobem se dokázaly poprat se situací, najít nové cesty a inovativní řešení.

Všechny startupy naleznete u nás na webu a záznam z Demo day zde.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhali, mentorům, konzultantům, podporovatelům a startupům.

Těšíme se, jaké projekty nám přinese rok 2021.

 

Tým Start it @ČSOB

Čím právě žijeme

Všechny články

akcelerační program pro tvůj start-up

Přihlaste se do 30.9.2024

Přihlas projekt

Praktické tipy a rady