Akcelerujeme další vlnu

Akcelerujeme další vlnu

Vybrali jsme z rekordních 76 přihlášených startupů 10, které s námi budou v následujících 5 měsících.

Startupy, které se probojovaly do finále, reagují na současnou situaci, trend digitalizace a přesun nejen pracovních aktivit z off-line do on-line prostředí. 

Firmy, které programem úspěšně prošly, již uvedly své produkty na trh, získaly významné investory i oborová ocenění. 

„V poslední době jsou úspěšné zejména firmy, které využívají moderní technologie, digitalizaci a umělou inteligenci, zlepšují lidem život a usnadňují práci. Řada z těch, které vybrala porota do další vlny našeho programu, reaguje na současnou situaci a přesun mnoha činností do digitálního prostředí. Je vidět, že české startupové prostředí umí rychle reagovat na nové výzvy,“ říká Zuzana Paulovics, lídr Start it @ČSOB. „Mám velkou radost i z toho, že naše firmy jsou úspěšné i u investorů na mezinárodním poli. Potvrzuje to správnost nastavení našeho akcelerátoru, který dopředu neomezuje oblast podnikání startupů. Hodnotíme především inovativnost a kvalitu,“ dodává Zuzana Paulovics.

„Program Start it @ČSOB nám pomohl v komunikaci se zákazníky i s tím, jak náš produkt distribuovat. Pomáhal nám celý projektový tým, rady a doporučení byly skutečně šité na míru našim potřebám. V tom je tento akcelerátor unikátní,“ říká zakladatel firmy KváseCZECH Ľubomír Kobéda. Ten vytvořil balíčky s tzv. spícím kváskem, které lidem umožňují snadno si upéct pravý kváskový chléb. KváseCZECH se letos stal absolutním vítězem soutěže T-Mobile Rozjezdy a úspěšně se prodává i na on-line obchodech Rohlík a Mall.cz.

Poradenství na míru a možnost diskutovat plány s experty na podnikání i finance oceňuje i Martin Rehák, zakladatel firmy Resistant AI, která poskytuje zabezpečení pro automatizované procesy v oblasti fintech a bankovnictví. „Program nám poskytl neocenitelnou pomoc – umožnil nám poznat prostředí banky a pochopit potřeby a očekávání různých skupin zákazníků,“ říká Martin Rehák. Resistant AI se letos podařilo získat významnou investici od amerického fondu Index Ventures aj. – na další rozvoj dostal více než 70 milionů korun.

Čím právě žijeme

Všechny články

akcelerační program pro tvůj start-up

Přihlaste se do 30.9.2024

Přihlas projekt

Praktické tipy a rady