3 týmy si z Greenhacku odnesly divokou kartu do Start it @ČSOB

3 týmy si z Greenhacku odnesly divokou kartu do Start it @ČSOB

Minulý víkend 11.-12.6. jsme se zúčastnili evropského inovačního maratonu Greenhack, kde jsme byli partnery spolu s IKEA, Plzeňský prazdroj, BASF, kraj Vysočina aj. Celkem se zapojilo 157 inovátorů z Česka a dalších zemí. Někteří přišli jako tým a některé týmy se formovali až na místě. Účastníci měli za úkol vyřešit jednu z 11 výzev týkajících se celosvětových problémů a na tvorbu prototypu řešení dostali pouhých 36 hodin. Přestože převážná část hackathonu probíhala online, alespoň při vyhlášení vítězů jsme se s většinou týmů potkali osobně.

Svoje projekty pak týmy prezentovaly formou 2 minutových videí, ze kterých porota ocenila ty nejlepší:

1. místo: projekt Re-pair + Re-use + Re-sell týmu Unicorn Hackers, který vymyslel aplikaci pro delší životnost nábytku IKEA. Tým zaujal propracovaností svého návrhu a skvělému designu.

2. místo: projekt BASF in pocket týmu Best_BASF_app, který přišel s appkou s informacemi o chemických sloučeninách a zacházení s nimi. Projekt má potenciál širšího využití

3. místa:

aplikace Nature Catcher – Vysočina týmu SUDs, našich kolegů z ČSOB, která řeší problém nelegálních skládek a pomáhá zvyšovat počet turistů v kraji Vysočina

projekt Second life for bottles týmu Balance is Motion, který přišel s návrhy reklamních tvárnic z nevratných lahví.

Výzvu ČSOB na téma „Úspory energií v domech a bytech“ vyhrál indický tým Pre-Algo, který navrhl IoT řešení upozorňující lidi na zapnuté spotřebiče potom, co odejdou z místnosti.

Prezentace ostatních týmů si můžete prohlédnout zde.

Rozdali jsme nakonec celkem 3 divoké karty do podzimního kola našeho akcelerátoru Start it @ČSOB. Gratulujeme týmům Pre-Algo, Unicorn Hackers a BASF in pocket. Těšíme se na spolupráci s nimi v příští vlně akcelerace!

Když jsme se hlásili na Greenhack, tak nás ani ve snu nenapadlo, že bychom mohli vyhrát něco tak úžasného jako je účast v akcelerátoru ČSOB. Dává nám to šanci převést náš nápad do skutečného podnikání,” uvedla Zuzana Rybářová z týmu Unicorn Hackers.

Čím právě žijeme

Všechny články

akcelerační program pro tvůj start-up

Přihlaste se do 30.9.2024

Přihlas projekt

Praktické tipy a rady